غذا - رستوران - فست فود - چاق - شكم - خوردني ...آخ جون
سوسک عزیز زحمت نوشتن این مطلب را کشیده که ازش تشکر می کنم.

علاوه بر مطلب فوق این مطالب را هم از ایشان بخوانید

۱- آش نیکو صفت

۲- رستوران کافی شاپ میتاکیش

۳- ترنج

۴- کافه آذری

از اونجایی که تقریبا تابستون شده و فصل مسافرته تصمیم گرفتم که درباره پلوکبابی محرم (رشت) براتون بنویسم.

اصولا برای من شکم در مسافرت نقش پررنگی بازی می کنه.شمال و جنوب و ... هم هیچ فرقی نمی کنه. قبل از تصمیم گیری برای سفر از خودم نمی پرسم کجا بریم خوبه. می پرسم کجا بریم چی بخوریم خوبه؟

و استان گیلان از این نظر یکی از مقصدهای محبوب منه. به خاطر میرزا قاسمی و پلو کباب و... (البته شکمویی مثل من تو هر شهری یکی دوتا رستوران خوب پیدا می کنه)

تجربه چندباره ی من ثابت کرده که تو رشت از هرکسی آدرس یه رستوران خوب رو بپرسی پلوکبابی محرم رو معرفی می کنه . سری آخری که رفتیم رشت ساعت 11:10 دقیقه رسیدیم و تقریبا مطمئن بودیم که هیچ رستورانی قبل از 12 ناهار نمیده و این گونه شد که بر سر دو راهی 50 دقیقه معطلی و ناهار خوردن تو رشت یا رفتن به بندر انزلی موندیم و از اونجایی که در این مواقع شکم تصمیم گیرنده است دست در دست همسری راهی محرم شدیم و در کمال تعجب دیدیم نه تنها ناهار سرو می کنه بلکه مشتری هم داره.

منو شامل انواع کباب میشه که من پلو کباب (که تو منو کنارش تو پرانتز نوشتن چنجه) و همسرم کوبیده مخصوص سفارش میده. در کمتر از 10 دقیقه غذا رو سر میز میارن کنار هر دو غذا ماست چکیده و دوغ و زیتون پرورده هست علاوه بر این یک ظرف شامل اشپل و گردو و باقالی خام و یک ظرف خیار هم جزو سرویس پلوکباب به حساب میاد.

پلو کبابش از همه نظر قابل قبول بود. برنجش هر چند به اندازه برنج های هندی قد نکشیده بود ولی طعم و بوی برنج اصیل ایرانی رو داشت که هوش از سر آدم می بره. کبابش اونقدری که انتظار می رفت نرم نبود و تکه کردنش با چنگال زور بازویی میخواست که من نداشتم متاسفانه چاقو هم روی میز نبود ولی با همه مشقتش خوشمزه بود. ماست محلی و زیتون پرورده هم عالی بودن. فقط حکمت وجود اشپل و باقالی خام رو نفهمیدم که البته هیچ کدومم واسه من قابل خوردن نبودند.

کباب کوبیده ش هم کاملا مورد قبول همسر محترم قرار گرفت. ولی از اونجایی که سلیقه لردی من کوبیده رو جزو کباب ها حساب نمی کنه اصلا امتحانش نکردم.

علاوه بر غذا و سرویس دهی مناسب، سرویس های بهداشتی کاملا تمیز و مدرن محرم هم جزو محاسن این رستوران حساب میشه.  یک نکته مهم این که با وجود تمیز بودن فضا رستوران دکوراسیون خاصی نداره که بشه ازش تعریف کرد.

این گونه شد که ما قبل از ساعت 12 پس از پرداخت 21000 تومان از پلوکبابی محرم خارج شدیم و به سمت میرزا قاسمی (بندر انزلی سابق) حرکت کردیم.

+ نوشته شده در  سه شنبه سی و یکم خرداد ۱۳۹۰ساعت 8:16  توسط   |