غذا - رستوران - فست فود - چاق - شكم - خوردني ...آخ جون
 خیابان ستارخان تهران ، خیابان جالبی است . تقریبا همیشه، ترافیک سنگینی دارد بگونه­ای که اگر بخواهی با اتومبیل از آن بگذری بهتر است که ساعتت را از پنجره ماشین به بیرون پرتاب کنی زیرا در ستارخان زمان و ساعت هیچ ارزشی ندارند . لیکن این تنها جنبه این خیابان نسبتا قدیمی تهران نیست اگر این مسیر را پیاده ، بپیمایی می توانی  نتایج جالبی به دست بیاوری

آنجا را می توان محلی برای لذت بردن از مزه های مختلف با هزینه نسبتا کم و تشریفات بسیار کمتر به حساب آورد . و اگر با چند رفیق صمیمی گرسنه از آن بگذری بعید به نظر می رسد که ضرر کنی . انواع مغازه ها با کمترین آراستگی و تشریفات ، انواع طعمها را عرضه می­کنند از شیرینی­جات گرفته تا معجون وبستنی و پیتزا و ساندویچ و آب انار و مخصوصا  ، کباب ترکی .

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

 Image and video hosting by TinyPic

 Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic 

نمی­دانم چرا از وقتی دانش آموز بودم نام اغذیه نشاط را بعنوان 1مغازه معتبر در زمینه عرضه کباب ترکی می­شنیدم . ولی کمتر فرصت کرده بودم که به آنجا سر بزنم .

 دیشب با شریک شکم چرانی همیشگیم ، امیرحسین ، عزم خود را جزم کردیم تا این هدف مهم را به سرانجام برسانیم و این تصمیم قاطع ما برابر بود با 3-2ساعت گیر افتادن در ترافیک ستارخان و گشتن دنبال جای پارک و چند درگیری لفظی مختصر با سایر رانندگان .

نشاط ، تابلوی ساده­ای دارد و آنچه بیشتر از تابلوی سر در آن ، جلب توجه می­کند  کباب ترکیهای گوشت و مرغی است که در کنار در ورودی برای بهتر پختن مجاور آتش می­گردانند . من به جرات می­گویم قطر هریک از آنها از قطر کمر امیر (و من) بزرگتر بود . در سمت دیگر در ورودی، فر محتوی مرغ بریان را قرار داده­اند که من مزه این مرغ را نمی­پسندم و به نظرم تنها قیافه خوشمزه­ای دارد .1قدم آنطرفتر مخزن محتوی روغن در حال سرخ کردن سیب زمینی است که بطور هوس انگیزی  قل­قل میکند  بدون آنکه اطرافش حفاظ یا مانعی در مقابل مشتریان قرار داشته باشد . و شاید این تبلیغی است برای نشان دادن سلامت سیب زمینیهای سرخ شده . یک قدم آنطرفتر صندوق قرار دارد، محلی برای صدور فیش . 1کباب ترکی گوشت و 1کباب ترگی مرغ، به قیمت هرکدام 3000تومان سفارش می­دهیم و یه همراه آن 4نوشابه رژیمی برای 2نفر . 4-3قدم آنطرفتر بلبشویی برپاست از یک سو شخصی ، بر روی صفحه سرخ کنی ، همبرگر و مغز و زبان سرخ می­کند وآنطرفتر، متصدی نوشابه از یخچال نوشیدنیها را به ما تحویل می­دهد در حالی که همانند انباری شلوغ خانه ای ، تمام فضای اطراف را بسته های نوشیدنیهای گوناگون ، بصورت بی نظمی پر کرده اند بی آنکه این بی­نظمی برای کسی اهمیتی داشته باشد  .

در هنگام گرفتن ساندویچها متوجه راه پله ای بسمت پایین می­شویم که معلوم می­شود محل نشستن و خوردن غذاست . پس از پله های نسبتا کثیف آن پایین می­رویم و فضایی حدود 20متر را در مقابل خود مشاهده می­کنیم با میز و صندلیهای نسبتا قدیمی  و نه چندان تمیز . کف این سالن را به همراه نیم متر از دیوار سرامیک  کرده­اند و بقیه دیوار را کاشی ، در حالی که کمی از دیوار گچی کنار سقف، به یاد ایام گذشته این محل ، به یادگار باقی مانده است . و سقف را بسیار آراسته اند با انواع کارهای تزیینی ممکن .

در گوشه ای از سالن دستگاه گران قیمت پلاسمای LG برای تهویه هوا نصب شده در حالی که مانند دو بخاری دیواری به یادگار مانده از گذشته نه چندان دور، خاموش است . البته هوا خوب است و نیازی هم  به هیچکدامشان احساس نمی­کنیم . کلمن بزرگی محتوی آب یخ گوارا را بر روی میزی قرار داده اند  که این میز چسبیده به زیر پله پارتیشن شده رستوران است . از آنجا بعنوان محلی برای شستن خیارشور و درست کردن سالاد کلم و... استفاده می کنند . در کنار کلمن و درون چند پلاستیک ، بر روی میز ، نی و چنگال و ظرف یکبار مصرف و امثالهم گذاشته اند ، جهت استفاده مشتریان.

 از نقاط مثبت اینجا همانا قرار داشتن جعبه محتوی دستمال کاغذی بر روی هر میز است و نقطه ضعف ، اینکه دستشویی ، در ندارد که اگر، در توالت را هم باز بگذاری همه مشتریان می­توانند تا انتهای آنرا به آسانی مشاهده کنند . البته برای جلوگیری از انتشار بوی نامطبوع چند اسپری به به  ، در دسترس شماست . هنگام خروج ، متوجه وزنه بزرگی می­شوم که از آن برای توزین گوشت و مرغ و امثالهم استفاده می­شود هوس کردم خودم را وزن کنم که دوستم امیر مانع می­شود . او بیشتر از من مبادی آداب است و به این مسائل حساس.

 نکته آخر آنکه طعم کباب ترکی فست فود نشاط نمره قبولی می­آورد نه بیشتر و نه کمتر

پ ن:دوست عزیزم امیرحسین در قسمت نظرات به نکته جالبی اشاره کرده که برای خواندن راحتتر مطلب ذکر شده آنرا عینا به این قسمت منتقل میکنم

در مورد رستوران نشاط و تمامی رستوران هایی که کباب ترکی ارایه می دهند این نکته ضروری است که همه در واقع درگیر طعم مخلفات کباب ترکی می شوند تا مزه گوشت ومرغ،شما عزیزان ایندفعه که کباب ترکی می خورید به این نکته توجه کنید که بیشتر مزه
گوشت و مرغ را متوجه می شوید تا مخلفات آنرا!!!!!!!
در واقع هر رستورانی که مخلفات بهتری برای کباب ترکی ارایه دهد برنده است و بزودی
خواهید دید که آب حاوی 2 3 تا طعم دهنده گالینا بلانکا به محتویات کباب ترکی اضافه می کنند و شما را در اوج لذت یک مزه خیالی قرار خواهند داد
راستی چند نفر از شما تا حالا از فروشنده کباب ترکی بدون مخلفات خواسته اید؟؟؟؟

+ نوشته شده در  دوشنبه سیزدهم آبان ۱۳۸۷ساعت 8:27  توسط   |