غذا - رستوران - فست فود - چاق - شكم - خوردني ...آخ جون

مطلب این هفته تقدیم می شود به مادرم. مادر عزیزی که در زیر اولین برف زمستانی بدون توجه به خستگی و درد پا و کمر در آن سرما پا به پای من می دوید و در آن لحظه به من ثابت شد که اگر به او گفته شود باید برای فرزندت به تو آسیب برسد با لبخند می پذیرفت.

خداوند نگهدارش باشد.


 

به جای مقدمه :

سلام امیدوارم معذرت خواهی بزرگ مرا بواسطه عدم رعایت نظم وبلاگ که موجب ضایع شدن حق شما بازدید کنندگان محترم می­شود پذیرا باشید اگر جزییات آنچه در 2هفته گذشته بر من گذشت را برایتان تعریف کنم یقینا بنده را مورد عفو قرار می­دهید لازم به ذکر است  به لطف حضرت پروردگار از نتیجه این تلاش رضایت دارم.

                                               Image and video hosting by TinyPic

اولین بار امیرحسین مرا با البیک آشنا کرد او به من گفت 1شعبه از رستوران زنجیره­ای که درمکه، در آن، غذا خورده­ام در مجتمع اریکه ایرانیان افتتاح شده است و توضیح داد که این رستوران، در دو طبقه به مشتریان خدمات می­داد. یک طبقه برای مجردها و طبقه دیگر که به صورت کیوسک­های جدا از هم و سرپوشیده اداره می­شد برای خانواده­ها.

 تصویر چنین رستورانی در تهران آنقدر به نظرم بامزه آمد که در اولین فرصت با وجود دلگیری شدیدی که از اعراب دارم به آنجا رفتم. رستورانی که آرم آن جوجه­ای کلاه بر سر بود. کلاهی که به لطف سریال­های سوریه­ای پخش شده در دهه 70 از تلویزیون می­دانستم متعلق به بیک­ها بوده است و بیک یک لقب مانند دوله و سلطنه در کشور خودمان در زمان قاجارها. پس البیک یعنی بیک بسیار معروف یا جناب بیک مثل این است که من رستورانی تاسیس کنم و نامش را بگذارم حضرت سلطنه

رستوران البیک تهران، دقیقا آن­ چیزی که دوستم در مکه دیده بود نیست لیکن به گفته او شباهت ظاهری فراوانی به نسخه اصلیش داشت. در این رستوران، همه جا را زرد و یا قرمز کرده­اند.

                                                                                           

    Image and video hosting by TinyPic                                   Image and video hosting by TinyPic 

پارتیشنهای نیم متری، صندلیها را به چند گروه تقسیم کرده­اند که این کار شاید برای ایجاد احساس امنیت در بین مشتریان، باشد که احتمالا بخاطر وسعت فضا از ایشان گرفته می­شود باشد. و یا دلیل آن ایجاد شباهت با نسخه اصلی این رستوران است.

 می­توانم بگویم در مجموع، رستوران دنج و راحتی است ولی این به معنی متفاوت و یا بخصوص بودن غذای سرو شده در البیک نیست غذا از مرغ­های سوخاری گرفته تا ساندویچ عادی و بسیار عادی بودند. در البیک پیتزا سرو نمی­شود و تنها چیزی که توجه مرا به خود جلب کرد منوی دسر این رستوران و دسری به نام مهلبیه بود که آخر سر هم تلفظ دقیق آن را یاد نگرفتم۱و البته بسیار خوشمزه و طعمش، نزدیک به مسقطی بود.

 ولی بر خلاف عکسش هیچ اثری از خلال بادام و پسته در آن دیده نمی شد و شاید از این لحاظ تصمیم نداشتند بین شعبات مختلفشان شباهتی باشد. پس از خوردن غذا از پنجره البیک که در طبقه دوم واقع است نگاهی به بیرون انداختم و چشمم به شعبه­ای از رستوران زنجیره­ای KFC افتاد و از این که آن­جا را برای خوردن غذا انتخاب نکرده­ام بسیار خوشحال شدم و تصمیم گرفتم بجای رفتن به خانه، سری به سالن اصلی سینمای اریکه بزنم

 و در پایان دو نکته

 اول اگر از خرج کردن پول نمی­ترسید پیتزای قیفی کورن را در همان طبقه امتحان کنید.

 نکته دوم آنکه انشاا... مطلب بعد را در روز سه شنبه آینده بر روی وبلاگ می­گذارم و از نظر کیفی و کمی نظم به روال سابق باز خواهم گشت.

 ۱. به گفته سر آشپزان عزیز تلفظ دقیق mohallebi است و دسری معروف و را یج در ترکیه و کشورهای عربی است دوستان وعده داده اند طرز پختش را بزودی آموزش دهند

+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم دی ۱۳۸۷ساعت 10:21  توسط   |